Červen 2015

Slováci na Blog.cz

22. června 2015 v 18:18
Ano, je to tak. I já se přikláním k tomu, že Slováci by se klidně mohli přidat ke komunitě na Blogu. Proč ne? Vždyť kdysi jsme byli všichni "pod jednou střechou". Kdo s tím nesouhlasí je, upřímně, sobec. Ano, přesně- sobec. Tenkrát jsme se přece s našimi " slovenskými přáteli" a zároveň milými sousedy dělili o tolik věcí. A nejen věcí. A pak se rozhodli mít svoji vlastní republiku. A proto myslím, že je víc než fér podělit se s nimi alespoň tady, na Blogu o naše zážitky, příběhy, a životní zkušenosti. :)Coolgirl

Kůň

20. června 2015 v 20:08
Ahoj, čtu články ostatních blogerů/blogerek, a vidím, že píšou samé "srdcervoucí" články, tak tady máte taky jednu srdcervoucí básničku ode mě:

Kůň
Byl jeden kůň - ten už není dnes,
ve stádě žil, domovem mu byl les.
V tom lese si hrál, a vyrůstal.

O každé noci při svém stádu stál.
Při jedné noci bouře se přihnala,
a jeho rodinu mu vzala.

Ta bouře zlá když ustala,
jen jednoho koně žít nechala.
Ten kůň tam stál úplně sám,
a do temné noci zíral.
"Ach, bouře zlá, ach, bouře zlá,
proč´s stádo mé jsi mi vzala,
a mně jediného's žít nechala?

Já nechci žít sám, já nechci žít sám,
ten nejhorší trest jsi mi dala!"

Tak ten kůň putoval pustinou,
chtěl jen být se svou rodinou.
Bouře zlá přišla znovu za ním.
Tentokrát kůň se bouři postavil,
a bleskům celou noc sám čelil.
I jeho si s sebou tentokrát vzala,
a života mu už nedala.

Nad Zemí se teď prohání
kůň, a jeho stádo s ním.

Ten kůň na Zemi po sobě nic nezanechal,
jen legendy přetrvaly dodnes,
vyprávějí o koni, jemuž domovem byl les...


by CoolgirlLhát do očí

15. června 2015 v 16:08
Lucy je třináctiletá studentka základní školy na 2. stupni.
Někdy se dostala do situací, kdy musela lhát. Jinak by jí ostatní nenáviděli nebo jí opovrhovali. Jedna její kamarádka Sarah jí donutila, aby lhala ve škole učitelce o domácím úkolu, a protože to byla její jediná kamarádka, a Lucy ji nechtěla ztratit, souhlasila. Když Sarah viděla, že lži zabraly, po nějáké době přinutila Lucy opět lhát, a dělala to tak pořád častěji, až kvůli
Sáře Lucy všichni nenáviděli.
Sarah Lucy už k ničemu nepotřebovala, a tak ji odkopla. Sarah byla ve škole hodně oblíbená a tak jí nedělalo problém si sehnat nové kamarádky. Lucy z toho byla nešťastná, a ona si nemohla už sehnat nikoho, jednak proto, že ve škole všem lhala, a jednak proto, že Sarah jí ve škole všelijak pomlouvala.
Když se Lucy vrátila domů, máma se jí ptala jak bylo ve škole, a jestli pořád platí to dnešní přespání u Sáry, o kterém jí Lucy nedávno řekla.
Lucy to odkývala, i když věděla, že kdyby teď přišla k Sáře domů, vyrazila by s ní Sarah dveře.Lucy teď díky Sáře uměla lhát tak dobře, že to na ní nikdo nepoznal. Lucy si tedy později odpoledne sbalila věci a řekla mámě že jde za Sárou. Ale nebyla to pravda. Ve skutečnosti Lucy utekla až na konec vesnice, ve které bydlela a tam se ubytovala. Musela si oddychnout od všech těch lží a hlavně od Sáry a máminých otázek.
Ráno se Lucy vzbudila a protože byl víkend, ve škole se po ní nikdo shánět nebude. Měla už velký hlad a tak si zašla něco koupit do malého obchodu, který byl ve vesnici, a který byl otevřený i v sobotu ráno. Lucy si koupila, co potřebovala a šla k pultu zaplatit. Prodavačka jí zarazila. "Promiň, drahoušku, ale chleba je teď o 5 Kč dražší." řekla. Lucy se zarazila, byla si jistá že na cenovce viděla cenu, jakou obvykle chleba stojí. "Ale..." řekla Lucy zmateně, jenže prodavačka už jí započítala všechno zboží, kromě chlebu. Lucy stejně neměla dost peněz, aby si připlatila chléb, a tak poděkovala, a odešla. Sedla si na lavičku u obchodu,a snědla, co si koupila. Potkala jednu kamarádku jejích rodičů, a tak ji pozdravila, ale paní jí neodpověděla. Ani se neohlédla. Lucy z toho měla čím dál horší pocit. Nikdo jí už nevěří, všichni jí lžou, a nemá téměř nikoho na koho by se mohla v tomhle lhaní spolehnout. Už se nemůže ani ukázat doma. Musí odejít. Musí odejít někam, kde jí nikdo nezná, a kam se nedostaly Sářiny pomluvy.

Přátelství mezi zvířaty

3. června 2015 v 9:59
Byla jednou jedna kočka, a ta žila v jednom domě se psem. Oba měli stejného pána, který ale chodil často do práce a mnohdy přišel domů až pozdě v noci. Kočka neměla psa příliš v lásce, ale pes si chtěl občas s ní hrát, ale kočka vždycky utekla, nebo začala prskat, a tak to pes po nějáké době vzdal. A tak se stalo, že ti dva si nemohli přijít na oči.
Když se nudili, každý se bavil po svém: pes pospával nebo kousal kosti, nebo si hrál se svou gumovou hračkou a kočka si hrála s klubkem nití nebo chytala myši.O nějáký čas později se kočce narodila tři koťata. Když koťata trochu vyrostla zůstávala s matkou a jen co se naučila chodit, opatrně prozkoumávala okolí. Jedno z koťat bylo ale hrozně zvědavé a často chodilo od matky tak daleko, jak by si jeho sourozenci ani netroufli. Jednou to kotě uvidělo psa jak pospává ve stínu: "Co to je za obrovskou hromadu chlupů?" ,pomyslelo si kotě a vylezlo na psa. Ta "hromada chlupů" se ale po chvíli začala vrtět, a kotě se z ní skoulelo na zem. Pes se probudil, zvedl se a ospale se protáhl. Kotě se trochu polekalo, a tak začalo ježit srst jako jeho matka. Pes si kotěte ani nevšiml, ( stejně věděl že mu koťata nic neudělají) a znovu si lehl čumákem přímo před kotě. Jak pes oddechoval čumákem, připadalo to kotěti jako vichřice, ale stejně se nevzdalo. vyšplhalo se na záda psa a zjistilo že ta jeho srst hřeje a je docela jako jeho pelíšek, a tak si lehlo a usnulo. Asi o půl hodiny později se pes probudil a už byl odpočatý a čilý jako rybička, a tak se znovu protáhl a šel se napít. Kotě se vzbudilo na psově hřbetě a muselo se pořádně držet, jak se s ním pes nakláněl do stran ( když chodil) . Kotě se neudrželo dlouho a spadlo na zem. Pes se ohlédl a uviděl kotě. Šel za ním a kotě si prohlížel. Kotě nebylo příliš nadšené, že se nad ním sklání obrovský hafan, pak si všimlo že pes vrtí ocasem. Ale přestalo mu věnovat pozornost, protože uvidělo koulící se klubko niti a rozběhlo se za ním. Pes si myslel, že si s ním kotě chce hrát a rozběhl se za ním. A když si kotě všimlo, že za ním pes běží, nejdřív se trochu polekalo, ale pak zjistilo, že ho to baví. Nechalo klubko klubkem a rozběhlo se přes dvůr.Coolgirl