Lhát do očí

15. června 2015 v 16:08
Lucy je třináctiletá studentka základní školy na 2. stupni.
Někdy se dostala do situací, kdy musela lhát. Jinak by jí ostatní nenáviděli nebo jí opovrhovali. Jedna její kamarádka Sarah jí donutila, aby lhala ve škole učitelce o domácím úkolu, a protože to byla její jediná kamarádka, a Lucy ji nechtěla ztratit, souhlasila. Když Sarah viděla, že lži zabraly, po nějáké době přinutila Lucy opět lhát, a dělala to tak pořád častěji, až kvůli
Sáře Lucy všichni nenáviděli.
Sarah Lucy už k ničemu nepotřebovala, a tak ji odkopla. Sarah byla ve škole hodně oblíbená a tak jí nedělalo problém si sehnat nové kamarádky. Lucy z toho byla nešťastná, a ona si nemohla už sehnat nikoho, jednak proto, že ve škole všem lhala, a jednak proto, že Sarah jí ve škole všelijak pomlouvala.
Když se Lucy vrátila domů, máma se jí ptala jak bylo ve škole, a jestli pořád platí to dnešní přespání u Sáry, o kterém jí Lucy nedávno řekla.
Lucy to odkývala, i když věděla, že kdyby teď přišla k Sáře domů, vyrazila by s ní Sarah dveře.Lucy teď díky Sáře uměla lhát tak dobře, že to na ní nikdo nepoznal. Lucy si tedy později odpoledne sbalila věci a řekla mámě že jde za Sárou. Ale nebyla to pravda. Ve skutečnosti Lucy utekla až na konec vesnice, ve které bydlela a tam se ubytovala. Musela si oddychnout od všech těch lží a hlavně od Sáry a máminých otázek.
Ráno se Lucy vzbudila a protože byl víkend, ve škole se po ní nikdo shánět nebude. Měla už velký hlad a tak si zašla něco koupit do malého obchodu, který byl ve vesnici, a který byl otevřený i v sobotu ráno. Lucy si koupila, co potřebovala a šla k pultu zaplatit. Prodavačka jí zarazila. "Promiň, drahoušku, ale chleba je teď o 5 Kč dražší." řekla. Lucy se zarazila, byla si jistá že na cenovce viděla cenu, jakou obvykle chleba stojí. "Ale..." řekla Lucy zmateně, jenže prodavačka už jí započítala všechno zboží, kromě chlebu. Lucy stejně neměla dost peněz, aby si připlatila chléb, a tak poděkovala, a odešla. Sedla si na lavičku u obchodu,a snědla, co si koupila. Potkala jednu kamarádku jejích rodičů, a tak ji pozdravila, ale paní jí neodpověděla. Ani se neohlédla. Lucy z toho měla čím dál horší pocit. Nikdo jí už nevěří, všichni jí lžou, a nemá téměř nikoho na koho by se mohla v tomhle lhaní spolehnout. Už se nemůže ani ukázat doma. Musí odejít. Musí odejít někam, kde jí nikdo nezná, a kam se nedostaly Sářiny pomluvy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bloom Bloom | E-mail | Web | 11. srpna 2015 v 12:44 | Reagovat

Páni příběh je fakt dobrej!

2 Tykvička Tykvička | E-mail | Web | 11. srpna 2015 v 13:38 | Reagovat

Krásný příběh :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama