Srpen 2015

Co je lepší nevědět

31. srpna 2015 v 19:34
Je hodně věcí, které byste raději nevěděli. Třeba že na Ukrajině se válčí, že je zítra konec světa ( to byl žert, žádný konec světa se nechystá), že zítra se jde do školy... prostě takové ty nepříjemné záležitosti, o kterých raději nechcete mluvit. No ale protože ty protivné zprávy na vás vybafnou na každé druhé internetové stránce, a všechno to "vykecají", něco si třeba "omylem" přečtete, no a zajímá vás to, tak se na to podíváte, ale pak vám to vrtá hlavou, a nemůžete třeba kvůli tomu usnout. Proto zprávy nemám ráda, protože většina toho co hlásají světu, je negativní. Zajímá to jenom dospělé. Asi. Určitě. Ale můžete napsat jestli sledujete TN, nebo ne. To je na každém člověku, jak se rozhodne. :)
Coolgirl

Jak nemyslet

17. srpna 2015 v 20:09
Nad tímto tématem se pozastavuji. Je těžké na nic nemyslet. Na vůbec NIC. Přemýšlíme o různých věcech, pocitech, přáních, problémech, povinnostech, ... Ale i když se snažíme sebevíc a soustředíme se, nedokážeme "nemyslet". Dokonce i běhěm spánku náš mozek pilně pracuje. Proto se nám zdají sny. A je v něm to, o čem třeba poslední dobou přemýšlíme. Je zajímavé, že během spánku "vidíme" sen naprosto jasně, ale jakmile se vzbudíme, jakoby se nám "vytratí", takže už si z něj téměř nic nepamatujeme. Mozek je takový úžasný "počítač", který řídí naše myšlenky a ovládá naše tělo. ;)Coolgirl

Vnitřní démon

11. srpna 2015 v 12:38
V každém z nás lpí vnitřní démon. Je to něco nepopsatelného, a přece je význam toho naprosto jasný. Snaží se nás ovlivnit tím, že nás láká a nutí dělat věci, o kterých víme že jsou špatné, a přesto jim nemůžeme odolat, přesto je činíme. Jsou to cigarety, alkohol, drogy,... a mnoho dalších návykových látek. Ale nejsou to jenom návykové látky, kterými tento"démon" disponuje, které ovládá. Jeho pravá síla spočívá v pocitech jako je vztek a pocit nespravedlnosti.
A je příčinou toho, že lidi okolo sebe raníme některými věcmi, které při těchto "pocitech" (byť třeba nechtěně) vyřkneme.
I když si to v tu chvíli neuvědomíme.
Tento démon nad námi může mít veškerou moc, a to nesmíme dopustit. Nenechejme se tímto démonem ovlivnit, jinak mu propadneme. Z jeho spárů je někdy těžké se dostat.

Coolgirl