Únor 2016

Život ve snu ( už zase! )

27. února 2016 v 13:06
Dovedete si představit, jaké by to bylo žít ve snu, ze kterého by jste se už neprobudili? Možná vám vrtá hlavou, na co to narážím. To se ptáte zbytečně. Sama nevím.
Každopádně, myslím že by to bylo dost děsivé.Vědět, že už se nikdy nevzbudím, asi bych zešílela. Nebo by mi to možná nedošlo.Těžko říct.
Na druhou stranu mi přijde, že ve snu si můžete přát co chcete, a ono se vám to splní. Např. ve snu si přeju, abych byla kůň. Stane se ze mě okřídlený bělouš, jež cválá po obloze jako mráček nadnášený větrem. Nebo se ze mě stane osel. Jakmile na to pomyslím. Jen se "dotknu" myšlenky, že osel je příbuzný koni (nebo není?) a- oslíku,otřes se- je ze mě šedý, čtyřnohý, hekací tvor. A přitom jsem chtěla být pegasem. (To byl jen příklad.)
Chci říct, že sny bývají občas trochu...nepřesné. Na něco myslíte a vznikne vám z toho úplná bláznivina, která VŮBEC nedává smysl. Ale vy si to moc nepamatujete, protože jakmile se vzbudíte, všechno se vám jakoby "vypaří". To je sen.
Ale co když se už nikdy neprobudíte? Jsou dvě možnosti:

1.možnost - PRÁVĚ JSTE UMŘELI, a zdá se vám krásný, nekonečný sen. Stoupáte nad mraky (většinou) - v tuto chvíli si můžete myslet, že jste OKŘÍDLENÝ BĚLOUŠ, protože k tomu máte velmi blízko-pokud máte čas nad tím popřemýšlet-pokud ne, tak HASTALA VISTA, BABY!

2.možnost - OPRAVDU se vám to JEN zdá - a většina událostí není pravdivá. Zřejmě.

To jsou dvě základní možnosti z nichž jenom ta první se týká tématu týdne. A nakonec, myslím, že by mnoho bytostí v takovém nejasném, neurčitém a nejistém světě moc dlouho nevydrželo. Život ve snu pravděpodobně JE možný.

Ale dokázali bychom v takovémto světě přežít?
by Coolgirl