Leden 2017

Příběh sněhové vločky

16. ledna 2017 v 20:38
Byla jednou jedna sněhová vločka. Byla to docela obyčejná, bezvýznamná, malá sněhová vločka, která se docela ztrácela mezi tím milionem dalších vloček, které, stejně jako ona, bezcílně putovaly oblohou. Malá vločka nevěděla, co ji čeká, nevěděla, kam dopadne. Bylo vlastně jenom na větru, kam ji odnese.
A tak se vznášela nad lesy, horami, poli a loukami a všechno bylo pokryté sněhem a ledem. Vločku mrzelo, že musí putovat takovou smutnou, tichou krajinou, která byla jakoby bez života, nikde ani živáčka. Připadala si osaměle, i když byla mezi tisíci jiných vloček, které nesl ten samý vítr jako jí.
Jednoho dne vítr vločku odnesl na střechu malého domku v jedné vesnici. A tam vločka spatřila něco, co za svoji krátkou pouť ještě neviděla: život. Už neviděla jenom bílou, mrtvou krajinu, viděla domy, ze kterých se kouřilo, lidi, kteří spěchali do práce, a hlavně děti, které pobíhaly zrovna pod střechou, na níž byla.
Viděla, jak si staví sněhuláky, koulují se, dělají andělíčky do sněhu a jak na sebe vesele pokřikují. Viděla, jakou mají radost ze sněhu, ze zimy, která jí vždycky připadala tak chladná a studená, viděla radost v dětských očích, které vidí v zimě něco krásného, kouzelného. Viděla, jakou mají radost z vloček.
A tak si ta malá vločka najednou nepřipadala tak zbytečná a bezvýznamná, protože zjistila, že někomu může udělat radost.
A to ji zahřálo.
Vítr jí zase odnesl jinam do té bílé prázdnoty. O několik dnů později se začalo oteplovat a svět se znovu probouzel k životu. Vločka to všechno viděla a věděla, že tohle je její konec. Přesto byla vděčná, že mohla vidět jaro. Nakonec roztála, stejně jako miliony vloček kolem ní.


by Coolgirl